
(Ne)odgovornost na ispitu savjesti
Da je 1990-ih godina bilo pitati narod u BiH, komšije, susjede, jarane – bez obzira na nacionalnu, polit-ideološku, rodnu, vjersku ili koju već pripadnost –

Da je 1990-ih godina bilo pitati narod u BiH, komšije, susjede, jarane – bez obzira na nacionalnu, polit-ideološku, rodnu, vjersku ili koju već pripadnost –

Ovih je dana, ali ne pretjerano glasni i široko, medijski odjeknula vijest da je Vijeća gradske četvrti Črnomerec u Zagrebu na svojoj 20. sjednici bilo

U sjedištu Primorsko-goranske županije župan Zlatko Komadina sa suradnicima, pročelnikom Ureda županije Goranom Petrcom i pročelnicom UO za odgoj i obrazovanje Editom Stilin, održao je

U organizaciji SABA RH i Sekcije Prvog hrvatskog korpusa, 14. prosinca upriličit će se svojevrsni „sat povijesti“ u povodu 80. obljetnice najveće operativno-strateške jedinice Narodnooslobodilačke

Njemački kancelar Olaf Scholz (SPD) je neki dan – usred globalne drame zbog energetskog, ekonomskog, inflacijskog, prehrambenog, političkog, vojnog, etc. sukoba SAD/EU/NATO-a i tzv. partnera

Bitke koju povijest bilježi i pamti kao jednu od najsjajnijih pobjedničkih bitaka u europskim razmjerima. Počela je 6. studenog 1944. i intenzivno trajala do 29.

Nitko iz Policijske uprave požeško-slavonske nije prethodno pitao, npr. moju autorsku malenkost u Zagrebu je li mi 47-godišnjak iz Kolodvorske ulice u mjestu Jakšiću nedaleko

„Tito u filateliji“ naziv je izložbe i tribine održane povodom 130. godišnjice rođenja JOSIPA BROZA TITA. Tako se prostor SABA RH u ulici Pavla Hatza

Nekako odmah poslije Domovinskog rata u Staroj Novalji na otoku Pagu bijasmo moja prijateljica i ja na plaži. Plaža puna kupača, a vrelo sunce prži,

U četvrtak 1. prosinca 2022. godine u dvorani SABA RH, P. Hatza 16 u Zagrebu, u 19:00 sati svečano je otvorena filatelistička izložba „Tito u
U organizaciji Udruge antifašističkih boraca i antifašista Trešnjevka održana je javna tribina pod nazivom „Pokret otpora na Crvenoj Trešnjevki“, posvećena očuvanju sjećanja na antifašistički otpor na
Cijenjeni antifašistički borci i antifašisti, Drugarice i drugovi! Izuzetno mi je zadovoljstvo što Vas na današnjoj svečanosti mogu pozdraviti u ime svih SUBNOR-a, odnosno antifašističkih
Savez antifašističkih boraca i antifašista najoštrije osuđuje, ne ulazeći uopće u sadržaj tekstova objavljenih u Hrvatskom tjedniku, samu naslovnicu s koje »vrišti« poruka »Smrt antifašizmu