
OJ! OJ!! OJ!!! DRAGI PJESNIČE MOJ!!!
Kako su ti baš ovi stihovi trebali 1943. godine? Čuj me bato, srce slatko! Objašnjenje dajem kratko. Srbin – Hrvat prava braća. Ne treba ti

Kako su ti baš ovi stihovi trebali 1943. godine? Čuj me bato, srce slatko! Objašnjenje dajem kratko. Srbin – Hrvat prava braća. Ne treba ti

U subotu, 22. III. 2025. godine, navršilo se 80 godina od završetka Bolmanske bitke iz 1945. godine, koja je bila posljednja bitka kojom su njemačke

Nikada od kraja Drugog svjetskog rata, svijet nije bio bliži početku novog globalnog sukoba nego što je danas – početkom trećeg mjeseca godine 2025. I

Možda će te pomisliti da je riječ o novostima iz Apsurdistana kada pročitate da 80 godina nakon oslobođenja od nacističkog barbarstva općine i veći gradovi

Na FFZG-u održan je treći modul Škole demokracije, što se provodi u sklopu EU projekta “Uloga i položaj žrtve”, a tema modula bila je naslovnjena

U okolnostima kada se cijela Kugla trese u provokativnoj neizvjesnosti glede&unatoč činjenice da nakon skorog susreta „starih prijatelja“, je li, američkoga i ruskog predsjednika u

Nažalost opet vandali na djelu. Po tko zna koji puta u subotu 22.ožujka 2025.godine, opet je išaran Spomenik Prvom Zagrebačkom partizanskom odredu ” Silvestar Pelcl”

Sjećanje uz 35. godišnjicu smrti Jure Kaštelana Tako je govorio ZARATHUSTRA„Oko pronalazača novih vrijednosti okreće se svijet nevidljivo se okreće.Ali oko prikazivača okreće se puk

Skandalozno postavljanje tzv. prozora za ostavljanje neželjene djece u sklopu samostana Pohoda Marijina uz kapelu na zagrebačkoj Trešnjevci, što je inicirala katolička laička Udruga Betlehem

Netom što se malo stišala javna halabuka „ne ponovilo se“ u povodu strašne tragedije u Osnovnoj školi Prečko u Zagrebu – kojom je iksti put
U organizaciji Udruge antifašističkih boraca i antifašista Trešnjevka održana je javna tribina pod nazivom „Pokret otpora na Crvenoj Trešnjevki“, posvećena očuvanju sjećanja na antifašistički otpor na
Cijenjeni antifašistički borci i antifašisti, Drugarice i drugovi! Izuzetno mi je zadovoljstvo što Vas na današnjoj svečanosti mogu pozdraviti u ime svih SUBNOR-a, odnosno antifašističkih
Savez antifašističkih boraca i antifašista najoštrije osuđuje, ne ulazeći uopće u sadržaj tekstova objavljenih u Hrvatskom tjedniku, samu naslovnicu s koje »vrišti« poruka »Smrt antifašizmu